Senior Primary Inter House Athletics – 2015 Results

Author -  Shannon Sager

 

Gold

Silver

Bronze

Year 4 Girls - Overall

Olive Mackenzie

Lucy Benison

Harriet Mackenzie / Charlotte Clark

Year 4 Boys - Overall

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov / Bayley Hill

Year 5 Girls - Overall

Felicity Bannatyne

Alesha Read

Hannah Lin

Year 5 Boys - Overall

Jai Plowman

Luke Lee

Caleb Blind / Luka Vukcevic

Year 6 Girls - Overall

Kirsty Harvey

Carys Osborne

Brooke James

Year 6 Boys - Overall

Rocco Ludolph

Dong Ook Kim

Peter Blind

 

 

 

1ST

2ND

3RD

Year 4 Girls – Long Jump

Lucy Benison

Josie Guo

Olive Mackenzie

Year 4 Girls – High Jump

Olive Mackenzie

Lucy Benison

Katherine Geertshuis

Year 4 Girls – Shotput

Olive Mackenzie

Harriet Mackenzie

Charlotte Clark

Year 4 Girls – Discus

Harriet Mackenzie

Charlotte Clark

Savannah Finlay-Scott

Year 4 Girls – 100M

Olive Mackenzie

Charlotte Clark

Lucy Benison

Year 4 Girls – 200M

Olive Mackenzie

Lucy Benison

Charlotte Clark

Year 4 Boys – Long Jump

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov

Year 4 Boys – High Jump

Ilya Kopilevich

Alex Skachkov / Bayley Hill

-

Year 4 Boys – Shotput

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Tiger Chen

Year 4 Boys – Discus

James Graham

Bayley Hill

Henry Buxton

Year 4 Boys – 100M

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov

Year 4 Boys – 200M

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov

Year 5 Girls – Long Jump

Felicity Bannatyne

Breanna Lee

Hannah Lin

Year 5 Girls – High Jump

Felicity Bannatyne

Alesha Read

Hannah Lin / Mariella Greenaway

Year 5 Girls – Shotput

Felicity Bannatyne

Hannah Lin

Breanna Lee

Year 5 Girls – Discus

Felicity Bannatyne

Vivian Tuen-Muk

Hannah Lin

Year 5 Girls – 100M

Felicity Bannatyne

Alesha Read

Hannah Lin

Year 5 Girls – 200M

Alesha Read

Felicity Bannatyne

Hannah Lin

Year 5 Boys – Long Jump

Jai Plowman

Harry Common

Daniel Van Heerde

Year 5 Boys – High Jump

Jai Plowman / Jake Allison

-

Luka Vukcevic

Year 5 Boys – Shotput

Luka Vukcevic

Gryffon Flew

Caleb Blind

Year 5 Boys – Discus

Caleb Blind

Jai Plowman

Anthony Eden

Year 5 Boys – 100M

Luke Lee

Michael Deng

William Montague-Brown

Year 5 Boys – 200M

Luke Lee

William Montague-Brown

Michael Deng

Year 6 Girls – Long Jump

Kirsty Harvey

Molly Couch

Carina Dai

Year 6 Girls – High Jump

Kirsty Harvey

Molly Couch

Nadia Lourens

Year 6 Girls – Shotput

Carys Osborne

Brooke James

Jessica Forshaw

Year 6 Girls – Discus

Kirsty Harvey

Brooke James

Jessica Forshaw

Year 6 Girls – 100M

Carys Osborne

Kirsty Harvey

Alice Ptolomey

Year 6 Girls – 200M

Carys Osborne

Skye Nisbet

Brooke James

Year 6 Boys – Long Jump

Rocco Ludolph

Dong Ook Kim

Ben Smith

Year 6 Boys – High Jump

Rocco Ludolph

Peter Blind

Euan Wolstencroft

Year 6 Boys – Shotput

Dong Ook Kim

Rocco Ludolph

Tom Bradford

Year 6 Boys – Discus

Peter Blind

Ben Lee

Rocco Ludolph

Year 6 Boys – 100M

Ben Smith

Dong Ook Kim

Alexander Goodacre

Year 6 Boys – 200M

Rocco Ludolph

Dannan Kilian

Mason Bycroft

 

 

 

 

Winning House

Totara

 

 

 

 

Post New Comment

Senior Primary Inter House Athletics – 2015 Results

 

Gold

Silver

Bronze

Year 4 Girls - Overall

Olive Mackenzie

Lucy Benison

Harriet Mackenzie / Charlotte Clark

Year 4 Boys - Overall

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov / Bayley Hill

Year 5 Girls - Overall

Felicity Bannatyne

Alesha Read

Hannah Lin

Year 5 Boys - Overall

Jai Plowman

Luke Lee

Caleb Blind / Luka Vukcevic

Year 6 Girls - Overall

Kirsty Harvey

Carys Osborne

Brooke James

Year 6 Boys - Overall

Rocco Ludolph

Dong Ook Kim

Peter Blind

 

 

 

1ST

2ND

3RD

Year 4 Girls – Long Jump

Lucy Benison

Josie Guo

Olive Mackenzie

Year 4 Girls – High Jump

Olive Mackenzie

Lucy Benison

Katherine Geertshuis

Year 4 Girls – Shotput

Olive Mackenzie

Harriet Mackenzie

Charlotte Clark

Year 4 Girls – Discus

Harriet Mackenzie

Charlotte Clark

Savannah Finlay-Scott

Year 4 Girls – 100M

Olive Mackenzie

Charlotte Clark

Lucy Benison

Year 4 Girls – 200M

Olive Mackenzie

Lucy Benison

Charlotte Clark

Year 4 Boys – Long Jump

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov

Year 4 Boys – High Jump

Ilya Kopilevich

Alex Skachkov / Bayley Hill

-

Year 4 Boys – Shotput

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Tiger Chen

Year 4 Boys – Discus

James Graham

Bayley Hill

Henry Buxton

Year 4 Boys – 100M

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov

Year 4 Boys – 200M

Ilya Kopilevich

Henry Buxton

Alex Skachkov

Year 5 Girls – Long Jump

Felicity Bannatyne

Breanna Lee

Hannah Lin

Year 5 Girls – High Jump

Felicity Bannatyne

Alesha Read

Hannah Lin / Mariella Greenaway

Year 5 Girls – Shotput

Felicity Bannatyne

Hannah Lin

Breanna Lee

Year 5 Girls – Discus

Felicity Bannatyne

Vivian Tuen-Muk

Hannah Lin

Year 5 Girls – 100M

Felicity Bannatyne

Alesha Read

Hannah Lin

Year 5 Girls – 200M

Alesha Read

Felicity Bannatyne

Hannah Lin

Year 5 Boys – Long Jump

Jai Plowman

Harry Common

Daniel Van Heerde

Year 5 Boys – High Jump

Jai Plowman / Jake Allison

-

Luka Vukcevic

Year 5 Boys – Shotput

Luka Vukcevic

Gryffon Flew

Caleb Blind

Year 5 Boys – Discus

Caleb Blind

Jai Plowman

Anthony Eden

Year 5 Boys – 100M

Luke Lee

Michael Deng

William Montague-Brown

Year 5 Boys – 200M

Luke Lee

William Montague-Brown

Michael Deng

Year 6 Girls – Long Jump

Kirsty Harvey

Molly Couch

Carina Dai

Year 6 Girls – High Jump

Kirsty Harvey

Molly Couch

Nadia Lourens

Year 6 Girls – Shotput

Carys Osborne

Brooke James

Jessica Forshaw

Year 6 Girls – Discus

Kirsty Harvey

Brooke James

Jessica Forshaw

Year 6 Girls – 100M

Carys Osborne

Kirsty Harvey

Alice Ptolomey

Year 6 Girls – 200M

Carys Osborne

Skye Nisbet

Brooke James

Year 6 Boys – Long Jump

Rocco Ludolph

Dong Ook Kim

Ben Smith

Year 6 Boys – High Jump

Rocco Ludolph

Peter Blind

Euan Wolstencroft

Year 6 Boys – Shotput

Dong Ook Kim

Rocco Ludolph

Tom Bradford

Year 6 Boys – Discus

Peter Blind

Ben Lee

Rocco Ludolph

Year 6 Boys – 100M

Ben Smith

Dong Ook Kim

Alexander Goodacre

Year 6 Boys – 200M

Rocco Ludolph

Dannan Kilian

Mason Bycroft

 

 

 

 

Winning House

Totara

 

 

 

 

Senior Primary Inter House Athletics – 2015 Results
 
 

Blog Categories

Category Topics
50
6
383
Enrolment & Admissions

Enrolment & Admissions

Pinehurst aims to offer places to children who love learning and who are committed to making the most of... Learn More

 
 

75 Bush Road, Albany, Auckland, New Zealand
info@pinehurst.school.nz
09 414 0960

Follow us

Facebook Twitter instagram

Sign up to our newsletter

Enter Email

© Pinehurst School